reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun yapay zeka destekli video çekim yetenekleri

Üçlü Leica lensi ile profesyonelleri aratmayan bir çekim performansı sunan Huawei Mate 20 Pro, video çekimlerinde de yapay zeka desteğiyle farkını ortaya koyuyor.

Huawei Mate 20 Pro, Leica imzası taşıyan üçlü arka kamera kurulumuyla sadece fotoğraf değil video deneyimine de sınıf atlatıyor. 40 MP ana kameraya 20 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP telefoto kameranın eşlik ettiği cihaz, yapay zeka ayrıcalığını video çekimlerine de yansıtıyor. Çok daha etkileyici videolar çekebileceğiniz cihaz renklerle farklı bir atmosfer yaratmayı mümkün kılıyor. Gerçek zamanlı filtreler uygulayabileceğiniz video çekim modunda Taze, Klasik, Arka Plan Bulanıklığı ve Gerilim gibi filtreler yer alıyor. Ancak tüm bunların ötesinde yapay zekanın ayrıcalığını hissettirdiği AI Renk efekti ile sıra dışı çekimler yapmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siyah beyaz temanın renkli insanları

Huawei Mate 20 Pro kamerasıyla bu modda video çekimi gerçekleştirirken kamera insanları algılayabiliyor. Tüm arka planı siyah beyaz yapan kamera sadece insanları renkli halde kaydederek ortaya film tadında işler çıkarıyor. Tüm bunların yanı sıra klasik 21:9 film görüntü oranıyla da videolar elde etmek mümkün. Cihazdaki bu yapay zeka sinema modu sayesinde filmlerden fırlamış gibi kareler elde ediliyor. Yapay zeka aynı zamanda videoda yer alan kişileri tek tek ayırt edebiliyor. Her bir kişi için ayrıca onları öne çıkaran video görüntüleri oluşturabilen yapay zekayla, kişiye özel videolar oluştururken ayrıca bir düzenleme yapmaya da gerek kalmıyor.

Yapay zeka desteği sayesinde video deneyimine sınıf atlatan Huawei Mate 20 Pro, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veren özellikleriyle yeteneklerini ortaya seriyor.