reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 lite

Huawei Mate 20 lite’ın yapay zeka destekli kamera performansı

Gelişmiş kamera teknolojileriyle sınıf atlayan mobil fotoğrafçılık konusunda, sunduğu özelliklerle öne çıkan bir diğer model Huawei Mate 20 lite oluyor.

Günlük hayatta en mutlu anları yakalamak için akıllı telefonlar en büyük yardımcımız. Gelişen kamera teknolojisi sayesinde mobil fotoğrafçılık da ön plana çıkan alanlardan. Huawei Mate 20 lite da gelişmiş kamera yetenekleriyle profesyonel seviyede fotoğraflar çekmeyi mümkün kılıyor. Modelin arka tarafında f/1.8 diyafram açıklığına sahip 20 MP + 2 MP olmak üzere çift arka kamera yer alıyor. Yapay zeka desteği sunan cihaz, bu sayede fotoğraflar için en ideal çekim ayarlarını seçerek, çekilen karenin en güzel kare olmasını sağlıyor. Farklı nesne ve sahneleri tanıyabilen yapay zeka ayarlarmaları otomatik olarak gerçekleştiriyor. Mate 20 lite’ın eğlenceli kamera özelliklerinden biri de yavaş çekim özelliği. Saniyede 480 kare çekim imkanı sunan cihaz yaratıcı videoların önünü açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göz alıcı portreler

Portre moduyla hem arka hem de ön kamerada arka planı bulanıklaştırarak fark yaratan fotoğraflar çekmeyi mümkün kılan cihazın ön kamerası da arka kamerası kadar yetenekli. F/2.0 diyafram açıklığına sahip ön kamera 24 MP + 2 MP çözünürlük sunan çift kamera kurulumundan besleniyor. Gerçekçi bokeh efekti ile arka planı bulanıklaştırarak çarpıcı portrelere imza atan ön kamera da tıpkı arka kamera kurulumunda olduğu gibi yapay zeka ile destekleniyor. Ön kamera aynı zamanda HDR Pro özelliğini de beraberinde getiriyor. Daha canlı ve zengin renklere sahip selfie’lerle model performansını katlıyor.