reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

Apple iPhone Xs ve Xs Max’in en önemli kamera özelliği için müjdeli haber

Apple‘ın yeni tanıttığı akıllı telefon modelleri iPhone Xs ve Xs Max, satın alanların oldukça beğendiği bir kamera özelliği taşıyor. Bu özellik yakında daha da gelişmiş hale geliyor.

iPhone Xs ve Xs Max, Apple A12 Bionic işlemcinin verdiği güçle kişilerin çekim sonrası arka plan bulanıklığını değiştirmesine imkan tanıyor. Satın alanların gösterdiği kadarıyla çok güzel çalışan özellik, yakında gerçek zamanlı hale geliyor. iOS 12.1 Beta 1’de görüldüğü kadarıyla kişiler ilerleyen süreçte çekim sırasında da arka plan bulanıklığını değiştirebilecek. Yani alan derinliğini anlık olarak kontrol etmenize imkan tanıyacak özellik, şu an aktif olarak test ediliyor. Bu özellik arka plan durumunu kontrol altına alma açısından güzel duruyor. Kişilerin bu altyapıda çekim açısına ve fona bağlı olarak, değişen bokeh durumuna ince ayarlar yapabileceği belirtiliyor. Çekim sonrası düzenlemeye göre çok daha verimli duran destek, yıl sonuna doğru gelecek deniyor. Yani biraz daha beklemek gerekiyor. Bu arada çekim sonrası arka plan bulanıklığını değiştirme özelliği XR’da da aktif olarak yer alıyor. Çekim sırasında değişimin bu modele gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Ancak tahminler olacağı yönünde yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs ve Xs Max piyasadaki en iyi kameraya mı sahip?

Bunun cevabı hayır. DxOMark verilerine göre halen en iyi kamera Huawei P20 Pro‘da bulunuyor. Model üç arka kamerasıyla liderliği kimseye bırakmıyor. Ayrıca Samsung Galaxy Note 9’un da çok iyi bir kamera performansı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonların resmi tanıtım videosu