reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs

iPhone Xs ile çekilmiş etkileyici kısa film [İzle]

Apple yayınladığı yeni kısa filmde iPhone Xs modelinin video çekim yeteneklerini sergiliyor. Steven Counts imzalı filmde su altı sahneleri dikkat çekiyor.

Fotoğrafçı ve yönetmen Steven Counts’un yeni kısa filminde kamera olarak iPhone Xs kullanılıyor. Apple’ın geçtiğimiz yılın sonuna doğru satışa çıkardığı yeni nesil iPhone modeli ile çekilen 3 dakikalık kısa filmde Samoa’ya yolculuk ediyoruz. Adada yaşayan 17 yaşındaki atlet Eddie Siaumau bizlere Samoa’nın NFL atletleriyle olan geçmişini anlatıyor. “Futbol Adası” olarak anılan bölgede yer alan atletler Amerika’nın diğer bölgelerine göre NFL’de yer alma şansı en yüksek olanlar olarak göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmde kullanılan aksesuarlar

Kamera kısmında iPhone Xs yer alsa da film çekiminde pek çok aksesuar kullanıldığını belirtelim. Bu aksesuar ve uygulamalar şu şekilde sıralanıyor: DJI Osmo Mobile 2, FiLMiC Pro, Joby GripTight PRO Video GP Stand, NiSi Filter Kit. Apple’ın yeni nesil iPhone modelinin aksesuarların da yardımıyla oldukça iyi bir iş çıkardığı video ile görünebiliyor.

Apple’ın iPhone’larla çektiği videolar konusunda ise bu içerik bir ilk değil elbette. Hatırlarsanız geçtiğimiz ekim ayında Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klibe de imza atılmıştı. Redd’in Kanıyorduk çekimlerinde de iPhone X’a yardımcı olacak şekilde DJI Osmo Mobile ve popüler video çekim uygulaması FiLMiC Pro kullanılmıştı.