reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs
Apple iPhone Xs

Apple iPhone Xs’in Android telefonları ezen performans sonucu

Apple‘ın kısa süre önce tanıttığı yeni akıllı telefon modeli iPhone Xs, gücünü A12 Bionic işlemciden alıyor. Telefon bu işlemciyle tüm Android telefonları geride bırakıyor.

Apple kısa süre önce 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. İşte bu modeller ortak olarak 7 nm üretim sürecinden çıkan A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor. GeekBench’te Xs ve Xs Max’e 4 GB RAM, XR’a ise 3 GB RAM koyduğu ortaya çıkan firma, yeni modelleriyle performans sınırlarını zorluyor. Bugün AnTuTu sonucu yayımlanan iPhone Xs, diğer iki modeli de temsil eden toplam 363.525′lik puanıyla şaşırtıyor. Şu an AnTuTu testinde en yüksek puanı 292.887 ile oyun odaklı Xiaomi Black Shark alıyor. Yeni iPhone ailesi bu modeli hatırı sayılır şekilde geride bırakıyor. A12 Bionic önümüzdeki yıl dahi performans konusunda kolay kolay geçilemeyecek gibi görünüyor.

Apple iPhone Xs

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs’e gücünü Apple A12 Bionic’den teknik detaylar

Yeni tanıtılan Huawei Kirin 980 gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni Apple 12 Bionic, eskiye oranla yüzde 50 daha az güç harcıyor ve yüzde 50 daha yüksek grafik performansı sunuyor. İşlem performansı da yüzde 15 civarında artan işlemci, 8 çekirdekli bir yapay zeka (NPU) altyapısı kullanıyor.

İlgili Video

Telefonların resmi tanıtım videosu