reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

LG’den iPhone X’un ekranıyla ilgili açıklama

Bu yıl piyasaya sürülen iPhone X’un OLED ekranı için Samsung üretimi üstlenmişti. Kısa bir süre önce ortaya çıkan haberlerde bu yılki iPhone modellerinin ekran üretimini Samsung haricinde LG’nin de üstlendiği ifade edilmişti. Bu iddianın ardından LG Display tarafından bir açıklama geldi. LG Display, bu yıl satışa sunulan iPhone X’ların ekran üretiminden sorumlu olmadığını belirtti.

LG Display‘in bu açıklamasının ardından iPhone X’un tüm OLED panelini Samsung’un ürettiği ortaya çıktı. Bilindiği üzere iPhone X’da Samsung tarafından üretilen 5,8 inçlik ekran kullanılıyor. OLED ekranlı ilk iPhone modeli olan iPhone X, daha derin siyah tonlar sunuyor. OLED ekranıyla daha gerçekçi görüntü kalitesi sunan iPhone X’un ekran çözünürlüğü de artmış durumda. iPhone 7’de 1.334 x 750, iPhone 7 Plus’ta 1.920 x 1080 piksel çözünürlük değeri tercih eden Apple, iPhone X’da 2.436 x 1.125 piksel çözünürlük değeri kullanıyor. Ekran çözünürlüğünün artmasıyla telefondaki görüntü kalitesinin çok daha keskin olduğunu söyleyelim.

LG, 2018 iPhone X’un ekranından sorumlu olmak istiyor

Bu arada belirtmekte yarar var. LG Display bu yılki iPhone X’un OLED ekranını üretmese de önümüzdeki yıl iPhone’ların ekranını üretmeyi planlıyor. 2018 yılında satışa sunulacak iPhone modelleriyle ilgili çalışmalarını sürdüren Apple’ın OLED ekran için yeni bir iş birliğine imza atacağı konuşuluyor. Eğer dedikodular gerçepe dönüşürse 2018 yılında satışa sunulacak iPhone modellerinin ekran üretimini LG üstlenecek. LG’nin 2018 yılının haziran ayında OLED ekran üretimi için Apple’la görüşme yapacağı belirtiliyor. İddianın gerçekleşmesi durumunda LG’nin 2018 yılında yeni iPhone modeli için 60 milyon ekran üreteceği dile getiriliyor.