reklamı kapat

POPÜLER

Fotoğraf ve video çekimini çocuk oyuncağı haline getiren mini tripod [Video]

01 Mart 2017

Çekim yapmaktan hoşlanan ancak büyük fotoğraf donanımları taşımak istemeyenler için neredeyse her türlü cihazla uyumlu bir tripod geliştirildi. PicaPod isimli bu ürün birçok farklı cihazı aynı anda kullanmayı mümkün kılıyor.

Şimdiye kadar birçok ürün için İsveç çakısı benzetmesi kullanılmıştır ancak bu tabir PicaPod’a birebir uyuyor. Pica Gear tarafından geliştirilen bu ürün isterseniz profesyonel isterseniz amatör amaçlar için kullanılabiliyor. Oldukça ufak ve taşınması kolay olan bu ürün GoPro, DSLR veya 360 derecelik kameralarla kullanılabiliyor. Arzu ederseniz tüm bu kameraları aynı anda kullanmanıza olanak sağlıyor. Fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere kamera, akıllı telefon, tablet, taşınabilir şarj cihazı, mikrofon, flaş gibi birçok farklı alternatifi bir arada taşımayı mümkün hale getiriyor. Tabii alternatifler bunlarla sınırlı kalmıyor. Oluşturulabilecek kombinasyon kullanıcıların hayal gücüne bağlı diyebiliriz. Profesyonel tripodlara da takılabilen cihaz çekim yapmayı oldukça pratik bir hale getiriyor. Stüdyo çekimleri yanı sıra tatil için gittiğiniz farklı bir şehri rahatça kayıt altına almanıza yardımcı oluyor. Hem ufak hem de hafif olmasıyla oldukça rahat taşınabiliyor.

Fotoğraf veya video çekimini pratik hale getiren ve Kickstartar kampanyası başlatılan PicaPod’a sahip olmak için en az 77 doları gözden çıkartmanız gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR