reklamı kapat

POPÜLER

Seyahatleri ve kazaları kayıt altına almayı kolaylaştıran araç içi kamera [Video]

01 Mart 2017

Bir trafik kazasına karıştığınızda hatalı taraf olmadığınızı kanıtlamak veya keyifli bir yolculuğu kayıt altına almak pek aklımıza gelmese de hayatı kolaylaştırabiliyor. Kickstarter kampanyası başlatılan Vava Dash araç içi kameraları daha pratik hale getiriyor.

Vava Dash’i tanıtmak üzere hazırlanan video önemli noktalara değiniyor. Bir aracın size çarptığını veya polisin size haksız yere ceza kestiğini kanıtlamak, arkadaşlarla yaşanan keyifli bir anı ölümsüzleştirmek veya sigorta işlemlerini kolaylaştırmak Vava Dash ile mümkün hale geliyor. 140 derecelik görüş açısı olan bu kamera arabanın ön camına takılıyor. 360 derece dönerek her türlü açıda çekim gerçekleştirebiliyor. Önünüzdeki araba aniden geri geri gelmeye başladığında veya araç etrafında beklenmedik bir hareketlilik olduğunda kamera otomatik olarak kayda başlıyor. Herhangi bir kaza veya zarar durumunda elinizde net kanıt oluyor. 1080p kayıt yapan kamera akıllı telefonlar ile bağlantılı çalışıyor. Böylece kaydedilen görüntüyü hemen izlemek veya sosyal medya platformlarında paylaşmak kolaylaşıyor. Kamera ile kayda başlamak veya fotoğraf çekmek için direksiyona ufak bir uzaktan kumanda ekleniyor. Böylece dikkatiniz dağılmadan cihazı kontrol edebiliyorsunuz. Tüm bu güvenlik önlemlerinin yanı sıra Vava Dash bünyesinde barındırdığı GPS sayesinde araba yolculuklarını hem harita üzerinde, hem de görüntülü olarak kayıt altına alıyor.

Bu ürüne sahip olabilmek için Vava Dash’in Kickstarter kampanyasına 119 dolar katkıda bulunmak gerekiyor. Ürünlerin haziran ayında kullanıcılara gönderilmesi bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR