reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi K20

İlk resmi görselleriyle bütçe dostu amiral gemisi Xiaomi Redmi K20

Resmi paylaşımların devam ettiği bütçe dostu amiral gemisi Xiaomi Redmi K20, yavaş yavaş teknik ve tasarımsal olarak iyice detaylanmış durumda.

Xiaomi Redmi K20, haftalardır gündemde düşmüyor. Resmi olarak 28 Mayıs tarihinde lanse edilecek telefon, yeni gelen bilgilere göre kesin olarak çentiksiz bir tasarım üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise gövdeye gizlenen kızaklı kamera sistemi yer alıyor. Bu sayede bir ekran çentiği ya da deliği olmayacak K20, bu sisteme rağmen ağır da olmayacak. Söylendiği kadarıyla bu konuda ciddi çalışmalar yapan firma, telefonu motorlu ön kameraya sahip birçok modelden daha hafif yapmayı başarmış. Çok ince çerçeveleri bulunacak Xiaomi Redmi K20, yeni resmi paylaşımlara göre kesin olarak bünyesinde bir “optik tabanlı” ekrana entegre parmak izi sensörü taşıyor. Burada 7. jenerasyon bir sensörün kullanıldığı söyleniyor. Bu yeni nesil optik sensörün eskiye nazaran çok daha iyi, hassas ve güvenliği olduğu belirtiliyor. Parmak izi okuyup kilidi açma hızının yüzde 10 oranında daha iyi olduğu da söylenen sensör, bu açıdan memnun edecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi K20 çok ses getirecek

Gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 4.000 mAh pile sahip. 6,39 inç OLED ekranında 2340×1080 piksel çözünürlük sunacak denilen model için 6GB+64GB, 6GB+128GB ve 8GB+256GB seçenekleri sunuluyor. Göz alıcı arka bölümünde yukarıda görebileceğini üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alan Redmi K20, burada Sony IMX586 sensörlü bir 48 megapiksel ana kamera taşıyor. Modelin bu kamera sistemiyle saniyede 960 kare yavaş çekim yapabileceği de gelen resmi detaylar arasında.

İlgili Video