reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde Doctor Strange’in planı neydi? [Spoiler var]

Avengers Infinity War’un finalinde Doctor Strange‘in bir planı olduğunu ve onu harekete geçirdiğini anlamıştık. Avengers Endgame sonrasında onun planının ne olduğu ortaya çıktı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Hatırlarsanız Avengers Infinity War filminde Doctor Strange geleceğe bakmış ve 14 milyondan fazla ihtimal olduğunu görmüştü. Ardından bu ihtimallerden sadece birinde savaşı kazandıklarını söylemişti. Filmin finalindeki mücadelenin ardından Stephen Strange, Iron Man’in Thanos tarafından öldürülmesine engel olmak için zaman taşını kendi isteğiyle teslim etti. Ardından sonsuzluk eldiveninin tamamlanmasıyla birlikte kendisi de dahil evrenin yarısı gerçeklikten silindi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doctor Strange elbette sonucun böyle olacağını biliyordu. Aynı zamanda Thanos‘a karşı zafer kazanmanın sadece Tony Stark’ın fedakarlığıyla mümkün olacağının da farkındaydı. Bu sebeple Iron Man‘in hayatta kalması için elinden gelen her şeyi yaptı. Avengers gerçeklikten silinen herkesi geri döndürmeyi başardıktan sonra Tony Stark kazanacakları gerçeklikte olup olmadıklarını sordu ve olumlu yanıt aldı. Ancak Stephen Strange ona olacakları söylememeyi tercih etti. Bunun nedeni ise Tony’nin kendi ölümünden haberdar olmasını engellemekti. Iron Man’in bu fedakarlık kararını kendi kendine vermesi gerekiyordu. Zaten durumu fark ettiğinde Tony’nin Strange’e baktığını, onun da bir parmağını kaldırarak kazanacakları gerçeklikte olduklarını hatırlattığını görüyoruz. Tony böylece doğru hamleyi yapmak üzere harekete geçiyor ve başarılı oluyor.

Özetle Thanos’u yenmenin sadece ve sadece tek bir yolu vardı. Ne yaparlarsa yapsınlar onu alt edecek son ismin Tony Stark olması gerekiyordu. Aksi halde evreni kurtarmak asla mümkün olmayacaktı. Doctor Strange’in planı da en başından beri onu hayatta tutmaktı.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı