reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook için açıklanan şaşırtıcı “ölüm” tahmini ve istatistikleri

Eski popülerliğinden uzakta olmasına rağmen Facebook halen en çok kullanıcıya sahip sosyal medya kanalı konumunda. İşte bu dev platform ilginç veriler paylaşıldı.

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan açıklama üzerinden söylendiği kadarıyla 2069 yılı itibariyle Facebook’un hayatını kaybetmiş kullanıcı sayısı yaşayan kullanıcıları geride bırakacak. Bu bir rakamsal analiz sonrasında elde edilmiş tahmin ve gerçekten ilginç görünüyor. Her gün, toplam 2 milyardan fazla kullanıcısını bulunan platforma abone tam 8 bin kişinin hayatını kaybettiği de dikkat çeken bilgiler arasında yer alıyor. Hayatını kaybetmiş kullanıcı sayısı yüzyılın sonunda 4.9 milyara kadar yükselecek denilen platformun, 2012 yılında 30 milyondan fazla hayatını kaybetmiş kullanıcı rakamına ulaştığı da yapılan araştırma içerisinde yer alıyor. 30 milyon rakamına çıkıştan sekiz yıl sonra ulaşıldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, 2069 yılında hayatımızda olur mu?

Bu kadar uzağı şimdiden öngörmek elbette çok ama çok zor. Ancak firmanın mevcut gidişatı, bunun pek mümkün olmadığını gösteriyor. Son dönemde sık sık çok ciddi güvenlik problemleri ile gündeme gelen platform, artık gençlerin ilgisini çekmiyor. Daha çok bir “orta yaş sosyal ağı” halini alan Facebook’un, kötü gidişatı geriye çevirmesi biraz zor görünüyor. Fakat Facebook altında yer alan diğer platformlar çok iyi gidiyor. WhatsApp ve Instagram büyümeye devam ediyor. Firma biliyorsunuz üç platformu “mesajlaşma” açısından bir araya getirmenin de planlarını yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni televizyon modeli