reklamı kapat

POPÜLER

dwayne johnson The rock otomobil
dwayne johnson The rock otomobil
dwayne johnson The rock otomobil
dwayne johnson The rock otomobil

Dwayne “The Rock” Johnson’a özel hazırlanan araç

Son yılların en popüler isimlerinden birisi olan Dwayne “The Rock” Johnson, satın aldığı özel aracına kavuştu. İşte kendisi gibi kaslı aracın detayları;

Dwayne “The Rock” Johnson, karşımıza Hızlı ve Öfkeli serisinin aksiyon dolu dünyasını genişletmeyi amaçlayan Hobbs & Shaw filmiyle çıkmaya hazırlanıyor. Bu seri yanında başka birçok filmde de aktif olarak yer alan Johnson, yeni aracına kavuştu. Aşağıda gördüğünüz araç bir Hennessey VelociRaptor V8 modeli. İsminden de anlayabileceğiniz üzere direkt olarak Ford Raptor üzerine kurulan bu canavar, mavi ile siyah renkleri bir araya getiriyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Dwayne Johnson’ın kendisi gibi oldukça kaslı ve heybetli olan bu Hennessey VelociRaptor V8, gücünü özel üretim 5 litre V8 motordan alıyor ve tam 758 beygir güç üretiyor. Bu motorla devasa gövdesini 0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkaran araç, 10 ileri otomatik şanzıman ile geliyor. Birçok parçası Ford’tan birçok parçası ise özel olarak hazırlanan araç, 185 km/s hıza 12.2 saniyede ulaşabiliyor.

dwayne johnson The rock otomobil
dwayne johnson The rock otomobil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan araç tam da The Rock seviyesinde

Her Hennessey VelociRaptor V8 modelinin 147 bin dolar fiyat etiketine sahip olduğu söylenirken, bu versiyonun fiyatı elbette bilinmiyor. Genel olarak Ford’un bu dev kamyonetlerine büyük ilgi duyan Johnson, tahmin edebileceğiniz üzere pek de ufak araçlara uygun birisi değil.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimiz Hobbs & Shaw filminin ilk fragmanı