reklamı kapat

POPÜLER

Hennessey VelociRaptor 6X6

Mercedes’e Amerikan cevabı; Hennessey VelociRaptor 6X6’dan yeni detaylar [Galeri]

İlk tanıtımının üzerinden geçen bir aylık zaman diliminin ardından Hennessey VelociRaptor 6X6, SEMA 2017 kapsamında meraklılarıyla buluşuyor.

Ekim ayının ilk günlerinde detayları paylaşılan Hennessey‘nin 6×6 projesi VelociRaptor, SEMA‘nın kapılarını açmasıyla yeni görsellerle karşımıza çıktı. Başlangıç fiyatı olarak 349.000 dolar gibi ciddi rakamlara satışa sunulacak olan modelden sadece 50 adet üreteceğini açıklayan ekip, ek opsiyonların 22.500 doları bulduğunu geçtiğimiz dönemde belirtmişti. Kaputunun altında, Ford’un standartta sunduğu 3.5 litrelik V6 EcoBoost motoru üzerine yapılmış performans geliştirmesini getiren Hennessey VelociRaptor 6X6 600 beygirlik güç değeriyle görünüşü kadar iddialı bir performans vadediyor. Teknik detayları halen açıklanmayan modelin kaputunun altında daha büyük bir intercooler, ECU geliştirmesi ve egzoz sistemi gibi değişimler yer alıyor.

Hennessey VelociRaptor 6X6 Ford noktalarında da satılacak

Yapı olarak Raptor üzerine geliştirilen bir model olduğu için VelociRaptor 6X6 üzerinde olan ekstralardan bahsetmekte fayda var. Üzerinde 20 inç‘lik jant ve Toyo’nun özel arazi lastik takımlarıyla gelen modelde; ön-arka tampon, roll bar ve LED ışıklandırmalar değişim kapsamında dış bölümde dikkat çeken parçalar arasında. Bunlara ek olarak Brembo imzalı fren sistemiyle donatılan aracın süspansiyon sistemi ve diferansiyel kilitleri de tamamen elden geçirilmiş durumda. VelociRaptor 6×6 Hennessey showroomlarının yanı sıra Ford’ın resmi satış noktalarından da satın alınabilecek.