reklamı kapat

POPÜLER

Altı tekerlekli canavarlara ilgi duyanların tesellisini hatırlayalım: Smart ForTwo 6×6

İnternet üzerinden gerçekleştirilen açık artırma ile beklentilerin çok üzerinde satılan Smart ForTwo 6×6, şu sıralar hatırlanması gerekenler arasında.

Pickup veya SUV modelleriyle ilgili karşımıza çıkan her yeni haberde var olan popülaritenin hangi noktalara geldiğini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Dört bir yandan budaklanan bir ağaç misali her sınıfın içerisine sızan bu değişimde sessiz sedasız kendi “gezegenini” oluşturmaya başlayan bir sınıf daha var. Nitekim bu sınıf, henüz dün sizlerle yeni üyesi olarak Range Rover‘ın merkezine alınacağı 6×6 modellerinden başkası değil. Mercedes’in ardından modifiye ve performans şirketlerinin giriştiği bu sınıfta; Hennessey VelociRaptor 6×6 , Flying Huntsman 6×6 Civilian Carrier gibi özgün çalışmaların dışında Çin merkezli BAIC’in BJ80 6×6 isimli replika modelini bile gördük. Şimdi ise yaklaşık iki yıl önce karşımıza çıkan keyifli bir projeyi anımsama zamanı geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SmartFortwo’nun görülmemiş hali

Şehir içi kullanımlarda hayat kurtaran otomobillerden birisi olan Smart ForTwo‘nun 2013 model yıllı versiyonu üzerine geliştirilen bu 6×6 projesi, göründüğünün çok üzerinde bir fiyata alıcı bulmuştu. Gerçekleştirilen açık artırmanın ardından tam tamına 15.999 dolar gibi fiyatla o dönem yeni sahibine kavuşan araçtan tabi ki bir arazi performansı beklemek pek mümkün değil. Aracın donanımlarına baktığımızda ise; ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, klima, hız sabitleyici, CD çalar ve elektrikli camlar gibi parçalar karşımıza çıkıyor. Satışı esnasında yaklaşık 47.000 kilometrede olan bu proje unutulmazlarımız arasındaki yerini koruyacak.