reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung cihazların parmak izi sorunu büyük endişeler doğuruyor

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 ailesinde görülen parmak izi sorunu, özellikle bankaları ciddi şekilde korkutmuş durumda.

Samsung Galaxy S10 ile Galaxy Note 10 ailesi biliyorsunuz bünyelerinde ekrana entegre edilen bir ultrasonik parmak izi sensörü taşıyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla çok ucuz fiyata satılan bazı ekran filmleri, bu ultrasonik parmak izi okuyucunun işlevini bozuyor. Bu tarz basit filmler takıldığı zaman sensörün her parmak izini kabul etmeye başladığı söyleniyor. Bu sorunun farkında olan ve yüksek ihtimalle bu hafta bitmeden bir yazılım güncellemesi yayımlayacak firma, yaşanan sorun ile özellikle parmak izi sensörü ile giriş sunan banka uygulamaları için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu durum nedeniyle bazı bankaların uygulamalarındaki parmak iziyle giriş sistemini kaldırdığı aktarılıyor. Hatta bir bankanın uygulamasını Galaxy S10 cihazlar için komple kaldırdığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu konuda ilk adımı İngiltere merkezli bankaların attığı söyleniyor.

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 parmak izi sorunu gerçekten can sıkıcı

Samsung’un güncellemeyi geciktirmeden hemen yayımlaması gerekiyor. Genel olarak fiziksel bir açık olduğundan şimdilik “aşırı” tehlikeli olmayan bu sorun, yine de Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 sahiplerini fazlasıyla tedirgin ediyor. Bu durum nedeniyle parmak izi sensörünü kapatanların dahi bulunduğu söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı iPhone 11 modelleri