reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11 Android 10

Xiaomi’den dikkat çekici yeni MIUI 11 güncelleme hamleleri

Xiaomi, akıllı telefonları için hazırladığı yeni arayüz MIUI 11 için güncelleme hamlelerine hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer iki yeni telefon gündemde.

Android 10 temelli Xiaomi MIUI 11 betası geçtiğimiz günlerde “ekim güvenlik paketi” ile Mi 8 SE modeli için dağıtıma çıkmıştı. Yeni sürümün betasını alan bir diğer model ise Android 10 işletim sistemi temelinde kızaklı amiral gemisi Mi Mix 3 ve bir önceki jenerasyon Mi Mix 2 olmuştu. Ayrıca MIUI 11’in beta değil tam sürüm olarak geldiği ilk modellerden birisi de Mi 6 olmuş, ancak bu modele sürüm Android 10 değil Android Pie temelinde gelmişti. İşte bu hamlemeler arasına iki yeni model daha katıldı. Kısa süre önce Mi 8 modeline de Android 10 temelli MIUI 11 verilmeye başlandı. Güncellemenin şimdilik beta olduğu ve Çin tarafında dağıtıma çıktığı açıklanıyor. MIUI 11’e ayrıca Pocophone F1 modeli de geçiş yapmaya başlamış durumda. Android Pie temelinde tam sürüm (OTA üstünden) olarak gelen arayüz, Poco F1‘in sahiplerini şu an oldukça sevindiriyor. Güncellemenin yakında herkes için açılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için kısa bir özet geçersek

Artık biliyorsunuz yeni tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro