reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi’den kullanıcıları sevindiren yeni MIUI 11 hamleleri

Xiaomi, akıllı telefonları için hazırladığı yeni arayüz yapısı MIUI 11 için güzel adımlar atmaya devam ediyor. Firma yeni sürüm için hızlı davranıyor.

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi, destekli cihazlar için birçok yerde dağıtıma çıkmaya başladı. Firma yeni arayüzü kullanıcılara ulaştırmak adına ciddi çalışmalar yapıyor. Bu konuda son gelen bilgilere baktığımız zaman karşımıza ilk olarak Mi 8 SE modeli çıkıyor. Telefon için Çin’de Android 10 temelli MIUI 11 betasının “ekim güvenlik paketi” ile dağıtıma çıktığı aktarılıyor. Yeni sürümün betasını alan bir diğer model ise Android 10 işletim sistemi temelinde kızaklı amiral gemisi Mi Mix 3 ve bir önceki jenerasyon Mi Mix 2 oluyor. Bu model için de beta ilk olarak Çin’de yapılıyor. MIUI 11’in beta değil tam sürüm olarak geldiği ilk modellerden birisi ise Mi 6 oluyor. Ancak bu modele Android 10 gelmiyor. MIUI 11’in bu sürümde Android Pie üstüne kurulduğu aktarılıyor. Buna rağmen ilk olarak Çin’de çıkan sürümde her özelliğin sunulduğu açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için bilinmesi gerekenler detaylar

Hazırlanan yeni tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni akıllı telefonları