reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi, MIUI 11 için yeni resmi dağıtım takvimi paylaştı

Merakla beklenen yeni nesil arayüz Xiaomi MIUI 11, bugün Hindistan merkezli olarak da lanse edildi. Firma burada arayüz için yeni bir takvim paylaştı.

Şimdilik Hindistan için olan bu takvime göre güncellemeyi yakın zaman içerisinde alacak cihazlar ve tarihler şu şekilde karşımıza çıkıyor:

22-31 Ekim arası

Poco F1
Redmi K20
Redmi Y3
Redmi 7
Redmi Note 7
Redmi Note 7s
Redmi Note 7 Pro

4-12 Kasım arası

Redmi K20 Pro
Redmi 6
Redmi 6 Pro
Redmi 6A
Redmi Note 5
Redmi Note 5 Pro
Redmi 5
Redmi 5A
Redmi Note 4
Redmi Y1
Redmi Y1 Lite
Redmi Y2
Redmi 4
Mi Mix 2
Mi Max 2

13-29 Kasım arası

Redmi Note 6 Pro
Redmi 7A
Redmi 8
Redmi 8A
Redmi Note 8

18-26 Aralık arası

Redmi Note 8 Pro

Birçok eski Redmi cihaza destek veriyor olmasıyla kullanıcıları oldukça sevindiren Xiaomi, şimdilik sürümün Türkiye gibi diğer bölgelerdeki dağıtımı hakkında bir bilgi vermiyor. Ancak Hindistan için tam sürüm Global ROM’un verileceği aktarılıyor. Bu açıdan güncellemenin çok geçmeden diğer ülkelerdeki cihazlara da yayılacağı söyleniyor. Şu an Çin merkezli olarak birçok cihaza MIUI 11‘in yavaş yavaş gönderilmeye başlandığını da belirtelim. Yani sürüm beta aşamasını geride bırakmış ve tam sürümle kullanıcılara gelmeye başlamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 bilinmesi gerekenler şöyle

Sürüm genel olarak sade, temiz ve modern görünüyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın son modellerinden