reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesi için şimdiye kadar ortaya çıkan her şey!

2020 Şubat gibi resmi olarak lanse edileceği söylenen Samsung Galaxy S11 ailesi için şimdiye kadar ortaya çıkan tüm detaylar bir arada.

Yeni ortaya çıktığı kadarıyla büyük merak uyandıran Samsung Galaxy S11 ailesi, yazılımsal olarak geliştirme aşamasına girmiş durumda. Yani üzerlerine kurulacağı firmware’leri hazırlanmaya başlanan telefonlar, bu açıdan donanımsal olarak son aşamaya geldiler yorumları geliyor. Toplam üç hatta 5G’li bir seçenek ile dört farklı modelden oluşacak aile, 2020’in başında büyük ses getirecek izlenimi oluşturuyor. Daha farklı bir isim altında gelme ihtimalleri de bulunan ailenin, birçok kalemde teknik olarak geriye düşen Galaxy amiral gemilerini ciddi şekilde ileriye taşıyacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için daha önce çıkanlar şöyle

Tasarımsal olarak çerçeveleri artık tamamen ortadan kaldıracak gibi duran aile, kesin olarak en az 90 Hz, yüksek olasılıkla da Exynos 990 işlemcileri sayesinde 120 Hz hızında bir AMOLED ekran taşıyor. Buna ek olarak Plus modelin bir spektrometre ile gelebileceği de söyleniyor. Objelere / ortama kızıl ötesi ışık gönderen ve bu ışığın geri dönüşünü ölçerek analiz edebilen sistem, objeleri optik olarak tarıyor ve kağıt üzerinde birçok imkan sunabilir deniyor. Bunlar arasında cildi analiz etme yanında gıdaların içindekileri gösterme gibi imkanların adı geçiyor.

Telefonlar söylendiği kadarıyla 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. Bu 108 megapiksel kameranın diğer kameralar ile 5x optik zoom seviyesine çıkışı mümkün kılacağı söylenenler arasında bulunuyor. Bu kameraların arkasındaki sensörlerin de boyut olarak ciddi şekilde büyüyeceği söyleniyor. Ne kadar büyük sensör o kadar yüksek fotoğraf kalitesi anlamına geliyor. Bazı kaynaklar Galaxy S11 Plus’ın üçlü selfie kamerasına sahip olabileceğini de iddia ediyor. Bu konu henüz netleşmiş değil ancak cihazların arkasında kesin olarak ToF sensörü yer alıyor. Hatta bu sensörün üç farklı üreticiden sağlanacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro