reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Apple BOE iPhone

Apple’dan gelecek iPhone’lar için Samsung’u üzecek esnek OLED ekran hamlesi

Teknoloji devi Apple, şu an 2019 iPhone modellerini tanıtmak için hazırlık yapıyor. Ancak firma gelecek modeller üzerinde de çalışıyor.

Apple, uzun süredir planını yaptığı bir dönüşümü ciddi ciddi hayata geçiriyor. OLED panel konusunda Samsung‘a olan bağımlılığını azaltmak isteyen teknoloji devi, bunu 2020’de gerçeğe dönüştürüyor. Çünkü gelen bilgilere göre firma, 2020 iPhone‘larda sürece Çin merkezli BOE üretimi esnek OLED panelleri de sokuyor. Samsung’un çözümlerinden yüzde 20 daha ucuz olduğu söylenen BOE üretimi OLED panellerin, 2020 iPhone ailesinde aktif olarak kullanılacağı aktarılıyor. Bu konuda son sertifikalandırma sürecinde olduğu belirtilen Apple, sürece ikinci ismi sokarak rekabeti de ateşlemek istiyor. Çünkü şu an sadece Samsung’a bağımlı bir süreç bulunuyor. Bu arada panellerin “esnek” olması katlanabilir bir telefona işaret etmiyor. İnce çerçeveli cihazlar için OLED panelin önden arkaya doğru döndürülmesi gerekiyor. Firmanın 2021 iPhone‘larda ise microLED panele geçiş yapacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 11 ailesinin ekranları da çok iyi olacak gibi görünüyor

Söylendiği kadarıyla yeni iPhone’ların ekranlarında Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘un OLED panellerinde de yer alan bir materyal kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl kendi modelleri için özel bir materyal belirleyen Apple’ın, bu yıl Samsung’un cihazlarında da kullandığı M9 materyalini seçtiği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonlara özel gimbal