reklamı kapat

POPÜLER

Google Android 11

Android 11 ile geleceği bulunan yeni dikkat çekici özellikler!

Android 11 geliştirici sürümü içerisinde dikkat çeken yeni özellikler bulunmaya devam ediliyor. Sürüm birçok kişiyi sevindirecek detaylar taşıyor.

Google, 2020’nin ana Android sürümü olan, Android 10’un yerini alacak Android 11 için ilk resmi adımı dün akşam attı. Resmi olarak yaz aylarında görücüye çıkartılacak sürüm, normalde mart ayında beklenen ilk geliştirici sürümü ile karşımıza çıktı. İşte bu sürümü inceleme altına alan geliştiriciler, dikkat çekici özellikleri ortaya çıkarmaya başladı. Google tarafından açıklanan ilk özelliklerine aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz yeni işletim sistemi, ortaya çıktığı kadarıyla yerleşik bir ekran kayıt (Video olarak) altyapısı taşıyor. Video sırasında bildirimleri gizleme özelliği de dikkat çeken Android 11, dokunma hassasiyetini artır özelliğini de taşıyor. Bu detay özellikle ekran koruyucu kullanlar için güzel görünüyor. Uçak modu açıldığı zaman artık Bluetooth’u kapatmayan yeni Android, ekran görüntüsü aldıktan sonra gezinmeye devam etme desteğini de sonunda yerleşik olarak sunuyor. Pixel modellere özel bazı detayları da gözler önüne serdiği aktarılan işletim sistemi, paylaşım ekranına favori uygulamaların sabitlenmesine de imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 11 geliştirici sürümü hangi telefonlara yükleniyor?

Google tarafından yapılan açıklamaya göre desteklenen cihazlar Pixel 2 / 2 XL, Pixel 3 / 3 XL, Pixel 3a / 3a XL, ya da Pixel 4 / 4 XL modelleri. Ancak bunun sadece geliştirici sürümü için olduğunu belirtelim. Yani tam sürümün betası çok daha geniş bir destek ile başlayacak. Burada Xiaomi ve Samsung başta olmak üzere birçok firmanın cihazıyla geniş bir deneme süreci yapılacak.

İlginizi Çekebilir

Google’ın ilginç görünen eni uygulaması ile tanışın