reklamı kapat

POPÜLER

Android 7.0 Nougat final ön izleme sürümü yayında

Android Marshmallow bugünün amiral gemisi Android’li akıllı telefonları için güncelliğini korusa da Android 7.0 Nougat’ın resmi olarak yayınlanmasına da az bir zaman kaldı. Dün itibarıyla Google, Android 7.0 Nougat’ın final geliştirici ön izleme sürümünü indirmeye sunduğunu açıkladı.

Android’in geliştiriciler resmi blogunda yer alan paylaşımla indirilmeye sunulduğu duyurulan Android 7.0 Nougat final ön izleme sürümü, önceki sürümlerdeki sorunların giderilmiş bir versiyonu. Uygulama geliştiricilerin, ürünlerini yeni işletim sisteminde test edebilmelerine imkan veren final ön izleme sürümünü indirebilmek için Android Beta programına dahil olmak gerekiyor.

Final ön izleme sürümü işletim sisteminin kararlı sürümü olarak gösterilse de nihayetinde bir beta sürüm olduğunu ve birtakım sorunlarla karşı karşıya getirebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Google, Android 7.0 Nougat’ın son kullanıcı için ne zaman indirilmeye sunulacağını net olarak belirtmese de “yaz sonunda” geleceğini ifade ediyor. Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9G, Nexus Player, Pixel C veya General Mobile 4G (Android One) cihazlarından birine sahip olan geliştiriciler, Android 7.0’ın final ön izleme sürümünü indirerek yeni özellikleri deneyebilir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android 7.0 Nougat final ön izleme sürümü yayında” için 3 cevap

  1. Ünal A. dedi ki:

    Zenfon2 daha Marshmallow sürümü alamadı ya. Vay arkadaş

  2. GaNQsTeR dedi ki:

    yalnız lollipop marshmallow derken bide nougat çıktı artık bi hemburgear bekli yorum veya pixxa

  3. Suat Uzun dedi ki:

    alfabetik gidiyor bir dhaki o ile olucak 🙂