reklamı kapat

POPÜLER

bluestacks

Android oyunlarını PC’ye taşıyan uygulama

Android işletim sistemi için hazırlanan oyunları büyük ekranda oynamak isteyen kullanıcılar için BlueStacks, Nougat destekleyen yeni sürümünü indirmeye sundu.

PC kullanıcıları için geliştirilen “Android Oyun Platformu” BlueStacks, mobil cihazlar için üretilmiş oyunları bilgisayarda oynamayı mümkün kılıyor. Bir süredir hayatına devam eden bu platform Android 7.0 için yeni bir sürümünü çıkardı. Bugün yayınlanan beta sürümü sayesinde kullanıcılar artık Nougat için geliştirilmiş oyunlara da ulaşabilecek. Play Store’daki eski ve yeni pek çok oyuna bilgisayardan erişim sağlayan bu uygulamanın Mac desteği sunmadğını ekleyelim. Dünya genelinde 215 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu açıklanan Bluestack App Player, mobil oyunları klavye ve fare konforuyla oynamayı sağlıyor.

PC’de mobil oyun deneyimi

Platform, ilk olarak BlueStacks 3 ile kullanıma sunduğu HyperG grafik sistemini beta sürümünde de kullanıyor. Bu sayede oyuncular daha yüksek kare hızıyla daha net görüntüler elde edebiliyor. Aynı zamanda bilgisayar kaynaklarının da daha az kullanıldığı belirtiliyor. Lineage 2’den Clash of Clans’a kadar pek çok popüler Android oyununu PC’de oynamayı mümkün kılan uygulamayla ilgili daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz. Türkçe dil desteği sunduğunu da ekleyelim.