reklamı kapat

POPÜLER

Android 7.0 Nougat’ın kullanım oranı halen çift haneye ulaşamıyor

Android özellik açısından çok zengin bir platform. Her yeni güncellemede birçok özelliğin dahil edildiği işletim sistemi, dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi konumunda. Fakat maalesef güncelleme konusunda her zaman geride kalmaya devam ediyor. Tam bir sürüm biraz biraz yaygınlaşmaya başlamışken başka bir sürüm daha yayınlanıyor ve bu sürüme geçişler çok yavaş bir şekilde oluyor. Yayınlanan rakamlar yayınlanmasının üzerinden bir yıl gibi bir süre geçen Android Nougat’ın halen çift haneli sayılara ulaşamadığını gözler önüne seriyor.

Geçen gün düzenlenen Apple WWDC17 etkinliğinde iOS ve Android’in yaygınlık oranını karşılaştıran Apple, Android’in güncelleme konusunda yavaş olmasıyla ilgili iğneleyici bir konuşma yaptı. iOS’un kullanım oranı yüzde 80’lerin üzerindeyken Android Nougat’ın yüzde 7 seviyesinde oluğu belirtildi. Yeni yayınlanan rakamlar Android Nougat’ın bu rakamın üzerinde bir kullanım oranına sahip olduğunu gösterse de halen yeterince kullanıcıya ulaşmadığı görülüyor.

Yayınlanan tabloya göre Android Nougat şu anda cihazların yüzde 9,5’inde kendisine yer bulabiliyor.Şu anda en çok kullanılan versiyon Android Marshmallow olurken ikinci sırada ise bir önceki sene indirmeye sunulmuş olan Android Lollipop bulunuyor. Android O piyasaya sürülmeden Nougat’ın kullanım oranının en azından çift hanelere ulaşması bekleniyor.