reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 serisi performanslarıyla nefes kesecek

Huawei’nin 2020 sonuna doğru satışa sunacağı Huawei Mate 40 serisi, performans konusunda çok ama çok iddialı olacak gibi görünüyor.

Huawei’den çok yakında üç farklı modelden oluşan “gerçek” P40 ailesi geliyor. Ancak firma şimdiden Huawei Mate 40 ailesi üzerinde de çalışıyor. İşte bu aile, bir kez daha söylendiği üzere gücünü Kirin 1020 işlemciden alacak. 5 nm üretim sürecinden çıkacak olmasıyla sevindiren Kirin 1020, söylendiği kadarıyla Kirin 990’a oranla tam yüzde 50 performans artışı getiriyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Genelde jenerasyonlar arasında bu kadar büyük farklar olmuyor. Ancak Huawei Kirin 1020 ile sınırları oldukça zorlamış gibi görünüyor. Bu da elbette kullanıcılar için güzel bir haber. Sırf bu gelişme nedeniyle P40 ailesi yerine Mate 40 ailesini bekleyecek kişiler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 serisi sonrasında işlemci tarafında bağımsız olmak istiyor

Bildiğiniz üzere firma Kirin işlemcileri kendisi geliştiriyor ancak rakipleri gibi ARM imzalı mimariler kullanıyor. İşte ortaya çıktığı kadar dev isim bunu değiştirmek ve kendi işlemcilerini kendi içerisinde tasarlama gücünü hiç olmadığı kadar artırmak istiyor. Bunu arkasındaki amaç ise tahmin edebileceğiniz üzere başka firmalara olan bağımlılığı ve ihtiyacı azaltmak. Ancak bu planın uzun vadeli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilk akıllı saatine merhaba deyin