reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Mate 40 serisi için acaba dedirten önemli Huawei çalışması

Huawei’nin 2020 sonuna doğru satışa sunacağı Huawei Mate 40 serisi ile bağlantılı olabilecek bir patent çalışması gündemde yer alıyor.

Huawei P40 ailesi aradan çıkınca artık yavaş yavaş Huawei Mate 40 ailesi gündeme gelmeye başladı. İşte bu aile, genelde Apple tarafına yönelik paylaşımlarda bulunan analist Ming Chi-Kuo‘ya göre FreeForm lens teknolojisine sahip olacak. Söylendiği kadarıyla bu teknoloji geniş açı lenslerin optik bozukluğunu ortadan kaldıracak ve böylece köşeleri de oldukça keskin geniş açı fotoğrafları çekilmesine imkan tanıyacak. Bu teknoloji aynı zamanda köşe kararma ve CA yani istenmeyen renk bozukluklarını da ortadan kaldıracak deniyor. Bu da yeni ailenin kamera kalitesinde çıtayı bir adım daha yukarıya taşıyacağı anlamına geliyor. Arkalarında yine yuvarlak bir kamera modülü taşıması beklenen aile, periskop kamera birimi ise kullanmayacak deniyor. Periskop kamera 2020’de de “P” serisine özel olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 serisi performans konusunda çok iddialı olacak

Çünkü telefonda kullanılacak 5 nm üretim sürecinden çıkan yeni nesil Kirin 1000, söylendiği kadarıyla Kirin 990’a oranla tam yüzde 50 performans artışı getiriyor. Bu da gerçekten inanılmaz bir değer olarak merak uyandırıyor. Hep belirttiğimiz üzere genelde jenerasyonlar arasında bu kadar büyük farklar olmuyor. Ancak Huawei Kirin 1000 ile sınırları oldukça zorlamış gibi görünüyor. Bu işlemci ABD’nin Huawei’ye yönelik yeni işlemci ambargosunun dışında kalıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilk akıllı saatine merhaba deyin