reklamı kapat

POPÜLER

Huawei 65W GaN hızlı şarj cihazı

Huawei’den çok dikkat çeken yeni aksesuar: 65W GaN şarj cihazı!

Teknoloji devi Huawei, daha önce sızıntısı yapılan ve sunacakları çok merak edilen yeni 65W GaN hızlı şarj cihazı ile karşımızda bulunuyor.

Günümüzde biliyorsunuz akıllı telefonların pilleri halen istenilen kullanım süresini sunamıyor. Kişiler birçok akıllı telefon modeli ile yoğun kullanımda halen bir günü çıkarma konusunda zorlanıyor. Bu sorununun etrafından şu an sadece hızlı şarj sistemleri ile dönülebiliyor. Fakat yine bildiğiniz üzere bu yüksek hızlı şarj sunan adaptörlerin boyutu büyük oluyor. İşte bunu GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride değiştiriyor. Gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor. İşte bu konuda karşıma çıkan son ürün Huawei imzalı 65W GaN hızlı şarj cihazı oldu. Çin’de resmi olarak lanse edilen cihaz, 35 dolarlık bir fiyata sahip ve yurt dışında mayıs ayında satışa çıkıyor. Türkiye’ye de gelmesini beklediğimiz hızlı şarj cihazı, bünyesinde birisi USB-C olmak üzere çift port barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei 65W GaN hızlı şarj cihazı gibi benzer çok güçlü ürünler artacak

Çünkü bu konuda aktif olarak Apple, OPPO, Samsung, Meizu ve Xiaomi gibi firmaların da çalıştığı biliniyor. Hali hazırda başka GaN temelli şarj cihazları da satılıyor ve boyutlarına oranla sundukları güç ile kullanıcılarını sevindiriyor. Bu arada Huawei’den telefonları dik konumda tutabilen ve 40W’lık kablosuz şarj sunan 39 dolarlık bir ünitenin de geldiğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Türkiye’de de satılacak yeni katlanabilir telefonu