reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17 GaN şarj cihazı

Meizu 17 ile gelecek çok iddialı GaN şarj cihazı ortaya çıktı

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni akıllı telefonu Meizu 17, beraberinde çok iyi bir şarj cihazı da getirecek. İşte detaylar;

Amiral emisi Meizu 17, sızan bilgiler doğruysa tam 65W hızlı şarj sunacak bir GaN temelli şarj cihazı ile karşımıza çıkıyor. Direkt olarak aşağıda görebileceğiniz bu şarj cihazı, kullanıcılar için harika görünüyor ancak yeni telefonun kutusundan çıkması beklenmiyor. Peki bu şarj cihazı bu kadar yüksek şarj gücünü bu kadar ufak gövdede nasıl sunuyor? İşte bunun arkasında GaN yer alıyor. GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor. Bu konuda Apple, Huawei, OPPO, Samsung ve Xiaomi gibi firmaların da çalıştığı biliniyor. Hali hazırda GaN temelli şarj cihazları da satılıyor ve boyutlarına oranla sundukları güç ile kullanıcılarını sevindiriyor. Meizu’nun iki porta sahip ilk çözümü uygun fiyatlı olacaktır yorumları alıyor.

Meizu 17 GaN şarj cihazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 hakkında neler biliyoruz?

Nisan ayında tanıtılan telefon, yüksek ihtimalle gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. 5G desteğine sahip olacağı ve bu konuda Meizu için bir ilke imza atacağı aktarılan amiral gemisi, Wi-Fi 6 desteğine de sahip olacak deniyor. 90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kurulan telefon, parmak izi sensörünü de ekranına entegre ediyor ve ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor. Bu telefonun Türkiye’de de satılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi