reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi 65W GaN hızlı şarj apple

Xiaomi duyurdu: Çok ufak boyutlu 65W “GaN” hızlı şarj cihazı

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Xiaomi, Mi 10T’lerin etkinliği kapsamında çok ufak boyutlu 65W “GaN” hızlı şarj cihazını da tanıttı.

Advertisement

Hep söylediğimiz gibi akıllı telefonların pilleri eskisi kadar olmasa da halen istenilen kullanım süresini sunamıyor. Kişiler birçok akıllı telefon modeli ile yoğun kullanımda halen bir günü çıkarma konusunda zorlanıyor. Bu sorununun etrafından şu an sadece hızlı şarj sistemleri ile dönülebiliyor. Fakat yine bildiğiniz üzere bu yüksek hızlı şarj sunan adaptörlerin boyutu büyük oluyor. İşte bunu GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride değiştiriyor. Gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor.

Bu altyapı üzerine kurulan en yeni model de Xiaomi tarafından geldi. Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite etkinliğinde tanıtılan firmanın yeni GaN temelli hızlı şarj cihazı, çok ufak olmasına rağmen tam 65W gücünde. Bu açıdan destekli telefonları çok kısa sürede güvenli olarak doldurabilen şarj cihazı, firmanın açıklamasına göre 29 euro Avrupa fiyatına sahip. USB-C bağlantı kullanan cihaz, 65W gücünde olduğundan telefon yanında dizüstü bilgisayarları şarj etmek için de rahatlıkla kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yanında GaN hızlı şarj cihazı geliştiren ve satan başka firmalar da var

Vu konuda aktif olarak Apple, OPPO, Samsung ve Meizu gibi firmaların da çalıştığı biliniyor. Hali hazırda başka GaN temelli şarj cihazları da satılıyor ve boyutlarına oranla sundukları güç ile kullanıcılarını sevindiriyor. Xiaomi’nin bu 65W GaN hızlı şarj cihazını ileride Türkiye’ye de getirmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Türkiye’de de satılan katlanabilir telefonu