reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Android tablet

Xiaomi, Android tablet pazarına geri dönüyor; işte detaylar

Telefon tarafının devi isimlerinden Xiaomi, Android tablet pazarını boşlamış durumda. Ancak bu durum 2021’de değişiyor.

Xiaomi yukarıda da dediğimiz gibi uzun zamandır yeni bir Android tablet tanıtmadı. Firma pazarı burada direkt olarak Samsung’a bırakmış durumda. Ancak CEO Lei Jun’un açıklamasına göre 2021’de firmadan yeni Android tablet ya da tabletler gelecek. Bu açıklama bir sürpriz oluşturuyor çünkü uzun zamandır bu alanda tek bir sızıntı bile çıkmıyor. 2021’de uzun zamandır beklenen Mi Mix 4 telefonu da karşımıza çıkaracak firma, Android tablet tarafında neler yapacak büyük merak uyandırıyor. Biliyorsunuz tablet modellerine olan ilgi, pandemi döneminde inanılmaz patlamış durumda. Bu talebin büyük bölümünü kaçıran Xiaomi, en azından gelecek için kişilere fiyat-performans oranı yüksek seçenekler sunacak gibi görünüyor. İlk ürün ya da ürünlerin tam olarak ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Xiaomi yeni bir hızlı şarj cihazı da geliştiriyor

Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite etkinliğinde 65W gücünde şarj getiren GaN temelli bir şarj cihazı tanıtan ve buna 29 euro fiyat belirleyen firma, ortaya çıkan resmi kayıtlara göre 67.1W güç sunacak yeni bir GaN şarj cihazı da geliştiriyor. Bu cihazın yakında tanıtılması bekleniyor. Peki 65W varken neden yeni bir 67.1W şarj cihazı geliyor? 65W olan model çok ufak değildi. Bu yeni modelin halen çok ama çok daha kompakt olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biliyorsunuz ufak boyutlu ancak yüksek güçlü şarj cihazları GaN temelinde mümkün olmaya başladı. GaN yani Gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarının sağlamlığını böyle test ediyor