reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 gelmeden Xiaomi Mi Pad 6 bilgileri geldi

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 ile ses getirecek. Ancak Xiaomi Mi Pad 6 da yolda bulunuyor.

Xiaomi, biliyorsunuz uzun zamandır “K81, K81A, K82 – Enuma, Elish, Nabu” kod isimlerindeki üç farklı Android tablet ile gündeme geliyor.

Bu modellerden birisi olacak Xiaomi Mi Pad 5, henüz tanıtılmadı ancak firma şimdiden gelecek model üzerinde çalışmaya başladı.

Şimdilik geçen adıyla Xiaomi Mi Pad 6, söylendiği kadarıyla aktif olarak geliştirme aşamasında. Firmanın bu 2022’de gelecek tablet ile direkt olarak kameraya odaklanacağı söyleniyor.

Bir Android tablet için kamera odaklanılması çok garip görünüyor ancak Xiaomi burada özel bir şeyler planlıyor olabilir. Yine de Android tabletlerin kameradan önce çok daha farklı iyileştirmelere ihtiyacı bulunuyor.

Daha gerçekçi bilgilerin olduğu Xiaomi Mi Pad 5 modelinin resmi kayıtlar üzerinden 8.520 mAh bir pile sahip olacağı biliniyor. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya geliyor.

Net olarak temmuz ayında resmi olarak lanse edilecek gibi duran tablet, Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranında kesin olarak 120 Hz yenileme hızı sunacak. Yani tablet oldukça akıcı olacak.

Bu ekranın maalesef OLED değil LCD olduğu biliniyor. Mi Pad 5 aynı zamanda yana konumlandırılan bir parmak izi sensörü de taşıyacak. Bu sayede modelin önünde ince çerçeveler olacak.

Xiaomi Mi Pad 5 ve Xiaomi Mi Pad 6 merak uyandıran cihazlar

Ancak yine de modellerin çok öne çıkmayacağı açık olarak görülüyor. Çünkü gerçek anlamda Android tablet pazarı iPad’ler karşısındaki yenilgilerini sürdürüyor.

Android tabletler günümüzde halen daha çok çocuk oyuncağı olarak görülüyor. Sürece daha ciddi bakan hemen herkes, Android telefon fanı olsa bile tablet özelinde tercihini bir iPad’den yana yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın