reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 Android tablet için kilit aksesuar da sızdırıldı

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 ile ses getirecek ve bu tabletin kilit bir aksesuarı da olacak.

Advertisement

Xiaomi, biliyorsunuz uzun zamandır “K81, K81A, K82 – Enuma, Elish, Nabu” kod isimlerindeki üç farklı Android tablet ile gündeme geliyor.

Bu modellerden birisi olacak Xiaomi Mi Pad 5, bu sefer aşağıda gördüğünüz kılıf ile gündemde. Ürün için hazırlanan bu klavyeli kılıf, bünyesinde bir kalem konulacak bölüm de taşıyor.

Görebileceğiniz üzere klavyeli kılıf üzerinde geniş bir kamera modülü yer alıyor. Bunun direkt olarak Mi 11’den geleceği düşünülüyor. Bu açıdan Mi Pad 5’in görüntüleme performansı için beklenti yüksek seviyede yer alıyor.

Tablet ile beraber lanse edilmesi beklenen bu kılıf, cihaz için olmazsa olmaz ürünler arasında olacak gibi görünüyor. Peki tabletin kendisi için neler biliyoruz?

Aslında halen aşırı bir detay yok. Mi Pad 5 modelinin resmi kayıtlar üzerinden 8.520 mAh bir pile sahip olacağı aktarılıyor. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya geliyor.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranında 120 Hz yenileme hızı sunacak tabletin, yana konumlandırılan bir parmak izi sensörü taşıyacağı da gelen kısıtlı sayıdaki bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5 tam olarak ne zaman gelecek?

Güçlü amiral gemisi akıllı telefon modeli Xiaomi Mi Mix 4, uzun zamandır merakla beklenen gelişmiş Android tablet Mi Pad 5 ve Xiaomi’nin Android üstü arayüzü MIUI 13, kaynaklara göre ağustos ayı içerisinde yüzde 99 ihtimalle tanıtılıyor.

Xiaomi’nin duyuruları ya ağustos ortasında ya da ağustos sonunda yapacağı aktarılıyor. Firmanın bu yeni duyurulara özel bir etkinlik hazırlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın