reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos

Amazon CEO’luğunu bırakan Jeff Bezos, zenginlikte rekor tazeledi

Alışveriş devi Amazon eski CEO’su Jeff Bezos, bugün bir kez daha gündemde. Bu sefer ünlü ismin zenginlik artışı ses getirdi.

Dünyanın en zengin insanlarından Jeff Bezos, Sputnik’te yer alan habere göre artık daha da zengin durumda. Söylendiği kadarıyla Pentagon’un Microsoft ile 10 milyar dolarlık Müşterek Savunma Altyapısı Girişimi (JEDI) ihalesini iptal etmesi nedeniyle Amazon hisseleri yüzde 4.7 oranında yükseldi.

Buna bağlı olarak Amazon’da dev hisselere sahip olan Bezos’un toplam serveti de tam 211 milyar dolara yükseldi. Açıklamaya göre Bezos kendi rekorunu kırarak tarihin en zengin insanı oldu.

Bezos biliyorsunuz dün Amazon CEO’luk görevini bıraktı. Amazon’un CEO’luk görevini artık daha önce firmanın bulut bilişim departmanı başkanı olan Andy Jassy üstlenecek. Jassy için tam dönüşüm üçüncü çeyrek içerisinde tamamlanacak.

Bezos, daha önce de aktardığımız üzere bu hamle sonrasında Amazon ile bağlarını koparmayacak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeyi sürdürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeff Bezos biliyorsunuz yakında uzaya gidecek

Tekrardan üzerinden geçmek adına SpaceX‘den farklı olarak en büyük amaçları arasında uzay turizmi yer alan Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, yakında ilk ticari kalkış ile bu yeni dönemi başlatıyor.

İşte bu kalkışta yukarıda dediğimiz gibi Jeff Bezos da yer alacak. Bezos kendi kurduğu Blue Origin firmasıyla yapılacak ilk ticari uçuşta aktif olarak yer alacak ve beraberinde kardeşini de uzaya çıkaracak.

Bu uçuşta Bezos kardeşlerin yanında Mary Wallace Funk da olacak. Blue Origin kalkışı herhangi bir aksilik olmaz ise tam olarak 20 Temmuz tarihinde yapılacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor