reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos

Jeff Bezos, 24 saatte en çok para kazanan isim oldu

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon‘un kurucusu Jeff Bezos, elde ettiği inanılmaz rakam ile 24 saatte en çok para kazanan isim oldu.

Jeff Bezos, gelen son bilgilere göre şu an tam 189 milyar dolarlık bir servete sahip. Bununla dünyanın en zengin insanı konumunda olan ve bu konuda en yakın rakibi Bill Gates‘i (118 milyar dolarlık serveti bulunuyor)  ciddi şekilde geride bırakan Bezos, Amazon hisselerinin yükselmesiyle birlikte servetine sadece 24 saat içerisinde tam 13 milyar dolar ekledi. Söylendiği kadarıyla bu akıl almaz rakam Milyarderler Endeksi’nin düzenlenmeye başladığı 2012’den beri bir günde kazanılan en çok para olarak tarihe geçti. Bezos’un tahminlere göre 2026 yılında dolar trilyoneri olan ilk ABD’li olması da bekleniyor. Amazon’un sürekli olarak büyümesi ve değerlenmesiyle serveti her dakika daha büyük hale gelen Bezos, başka alanlarda da yatırımları olan bir kişi konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeff Bezos zenginlik konusunda kendi kendisiyle yarışıyor

Listesinin en başındaki isim Jeff Bezos, bilmeyenler için 1994 yılında garajında kurduğu Amazon yanında uzay şirketi Blue Origin’le önemli çalışmalar içerisinde bulunuyor. Bezos aynı zamanda The Washington Post‘un da sahibi konumunda bulunuyor. Bu gazeteyi 2013 yılında satın alan CEO, bunun için tam 250 milyon dolara ödemişti.

İlginizi Çekebilir

Mercedes Benz’in yüz güldüren reklam serisi