reklamı kapat

POPÜLER

google adobe Marc Levoy

Google’dan Adobe’ye kamera odaklı heyecanlandıran transfer

İnternet devi Google ve yazılım devi Adobe arasında arasında gerçekten çok önemli bir transfer oldu. Kamera konusunda heyecanlandıran bu adımın arkasında Marc Levoy var.

Google’ın Pixel serisi akıllı telefon modelleri biliyorsunuz kamera konusunda pazarın en iyileri arasında yer alıyor. Pixel’lerin sadece tek bir arka kamera ile nasıl yüksek fotoğraf kalitesi sunduğunu sanıyoruz hemen herkes biliyor. İşte bu kalitenin arkasında telefonlarda kullanılan donanımlardan çok yazılım yani bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı yer alıyor. Google özelinde de bu altyapının en önemli isimlerinden birisi alanda gerçekten çok tecrübeli Marc Levoy. Kamera konusunda çok iyi sonuçlar sunan Google’ın “Camera” uygulamasındaki birçok özelliğin de geliştirilmesine liderlik eden Marc Levoy, artık bir Adobe çalışanı. Levoy’un Adobe bünyesinde “Photoshop Camera” uygulaması ve evrensel bir “Adobe Camera” uygulaması üzerinde çalışacağı aktarılıyor. Aynı zamanda Adobe’un yapay zeka sistemi Sensei takımıyla da bağlantı olacak Levoy, mobil fotoğrafçılıkta çığır açabilecek yeni sistemler ile karşımıza çıkabilir deniyor. Bu da elbette heyecan veriyor.

Google ve Adobe arasındaki Marc Levoy transferi herkes için güzel bir haber

Böylelikle hem Android hem de iOS tarafında cihazdan bağımsız çok iyi fotoğraf çekebilen (Yerleşik kamera uygulamalarına oranla) uygulamalar bizleri bekliyor gibi görünüyor. Mobil tarafta artık donanımdan çok yazılım fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen son yenilikler