reklamı kapat

POPÜLER

Jeff Bezos

Çok sürpriz gelişme; Jeff Bezos Amazon CEO’luğunu bırakıyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon‘un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, sürpriz bir adım atıyor ve CEO’luk görevini uzun yıllar sonrasında bırakıyor.

Jeff Bezos, dakikalar önce Amazon’daki CEO’luk görevinden önümüzdeki yaz aylarında ayrılacağını resmi olarak açıkladı. Bezos, elbette bu hamle sonrasında Amazon ile bağlarını koparmayacak ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeyi sürdürecek. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bezos, “Şu anda Amazon’u şimdiye kadarki en hünerli haliyle görüyorum ve bu geçiş için en uygun zaman” ifadelerini kullandı. Bezos’un yerine ise, şirketin bulut bilişim departmanı başkanı Andy Jassy geçecek. Amazon’un Bezos’tan sonra geriye düşmesi elbette beklenmiyor. Hatta yeni bir nefes ile şirketin daha da iddialı hale gelme ihtimali bulunuyor. Ancak bunu zaman gösterecek. Biliyorsunuz Amazon uzun süredir Türkiye’de de yer alıyor. Ek olarak Bezos’un Türkiye’ye gelmiş bir kişi olduğunu da belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeff Bezos kısa süre öncelikte kişisel zengilikte Elon Musk’a geçilmişti

Elon Musk, geçtiğimiz ay Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı olmuştu. Musk’ın o an tam 188 milyar dolarlık bir kişisel serveti bulunuyordu. Bir zamanlar yaptığı büyük yatırımlar üzerinden maddi olarak geriye düşen ancak işleri gerçekten güzel şekilde tersine çeviren Musk, şu sıralar uzaya sivil yolculuğu başlatmak adına çalışmalar yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes Benz’in yüz güldüren reklam serisi