reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 yanında Mi Pad 5 Pro için de yeni bilgiler geldi

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 ile ses getirecek. Firmadan aynı zamanda Mi Pad 5 Pro da geliyor.

Xiaomi Mi Pad 5, en son ortaya çıkan klavyeli kılıf aksesuarı ile ses getirmişti. Şimdi ise cihaz için daha teknik detaylar geldi.

Söylendiği kadarıyla 5G destekli Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 modelinde ise direkt olarak Snapdragon 860 kullanılacak.

Daha önce Mi Pad 5 için MediaTek Dimensity 1200 işlemcinin da adı geçiyordu ancak resmi kayıtlar Snapdragon‘u netleştiriyor gibi duruyor. Yine de bu konuda henüz kesin konuşmamak gerekiyor.

Sürekli olarak gündemde olan altta yer alan model Mi Pad 5, daha önce çıkan yine resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelecek.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranında 120 Hz yenileme hızı sunacak tabletin, yana konumlandırılan bir parmak izi sensörü taşıyacağı da gelen kısıtlı sayıdaki bilgiler arasında.

Xiaomi Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro tam olarak ne zaman gelecek?

Güçlü amiral gemisi akıllı telefon modeli Xiaomi Mi Mix 4, Android tabletler Mi Pad 5 / Mi Pad 5 Pro ve Xiaomi’nin Android üstü arayüzü MIUI 13, kaynaklara göre ağustos ayı içerisinde yüzde 99 ihtimalle tanıtılıyor.

Xiaomi’nin duyuruları ya ağustos ortasında ya da ağustos sonunda yapacağı aktarılıyor. Firmanın bu yeni duyurulara özel bir etkinlik hazırlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın