reklamı kapat

POPÜLER

benzin motorin

Benzin ve motorine yeni indirim geliyor

Geçtiğimiz hafta benzin fiyatına indirim gelmişti. Her hafta yapılan indirimlerle otomobil sahiplerinin yüzü geliyor. Koronavirüs salgınında yapılan bu indirimler otomobil kullanıcılarını mutlu ediyor. Paylaşılan son bilgilere göre bu gece yarısından itibaren benzin ve motorin fiyatlarına indirim geliyor. Motorinin litre fiyatında 9 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 13 kuruşluk indirim yapılması bekleniyor.

EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından bir kaç gün önce yaptığı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında Değişiklik: 31/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 6 KRŞ/LT’de ZAM, Benzinde 8 KRŞ/LT’de İNDİRİM Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde gerçekleşmiştir.” denilmişti.

İlk büyük indirimle Ankara’da benzinin litre fiyatının 6,13 lira olduğunu hatırlatalım. Benzinin litresi İstanbul’da 6,64 liradan 6,04 liraya, İzmir’de 6,74 liradan 6,14 liraya düşmüştü. Daha sonradan benzinde 51 kuruşluk bir indirim yapılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin ve motorin fiyatları düşmeye devam ediyor

Dünya petrol devleri varil fiyatlarında indirim yapma yoluna gittiğini hatırlatalım. Hal böyle olunca tüm dünyada akaryakıt fiyatları ucuzlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan indirim sürücüler tarafından yeterli görülmemişti. Yeni yapılan indirim sürücüleri mutlu edeceğe benziyor. Biraz önce de belirttiğimiz gibi benzin fiyatlarına yapılacak indirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Önümüzdeki günlerde yeni indirimlerin yapılıp yapılmayacağını hep birlikte göreceğiz. Yeni fiyatla ilgili görüşleriniz nelerdir? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi