reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Galaxy S22 serisi ertelendi, yeni Samsung Galaxy S21 FE tarihi geldi

Samsung Galaxy S21 FE bir kez daha gündemde yer alıyor. Telefon için çıkış konusu gerçekten inanılmaz bir hal aldı.

Samsung Galaxy S21 FE için daha bugün konuşan Ice Universe, telefonun Galaxy S22 ailesiyle beraber lanse edileceğini belirtti ve cihazlar ya aralık sonunda ya da 2022 ocak ayında resmi olarak görücüye çıkarılacağını açıkladı.

Üç farklı modelden oluşan Galaxy S22 ailesi ile Galaxy S21 FE modelinin bir arada sunacak olmasını garip karşıladığımız belirtmiştik. Dediğimiz gibi de oldu ve dakikalar önce çıkan son bilgilerde bu durum değişti.

Son bilgilere göre Samsung Galaxy S21 FE, resmi olarak ocak ayında görücüye çıkarılacak. Telefon az sayıda üretildiğinden her pazara çıkmayacak.

Samsung Galaxy S22 serisi ise beklendiği gibi ocak ayında gelmeyecek. Telefonlar söylendiği kadarıyla şubat sonunda ya da mart ayında lanse edilecek. Samsung yüksek ihtimalle global çip krizi nedeniyle telefonları biraz geriye atacak, bu sayede Galaxy S21 FE ile Galaxy S22‘ler arasına biraz zaman koyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için sızan teknik detaylar şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak bilgisi veriliyor. Telefonun belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci, belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacağı aktarılıyor.

5G desteğine sahip olacağı söylenen Galaxy S21 FE, sızanlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği sunulacak ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazı çıkacak.

Pazara çıkmayacak olması sevindiren telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üç farklı kamera taşıyacak.

Burada tam olarak 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya gelecek. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın