reklamı kapat

POPÜLER

DJI osmo action vs gopro hero 7 black

DJI Osmo Action ve GoPro Hero 7 Black karşı karşıya

DJI‘ın ilk aksiyon kamerası DJI Osmo Action ile GoPro Hero 7 Black‘i karşı karşıya getirdik. Her iki aksiyon kamerası da sundukları özelliklerle ekstrem tutkunlarının ilgisini çekiyor. Arka ekranları karşılaştırdığımızda DJI Osmo Action’daki ekran GoPro Hero 7 Black’te kullanılan ekrandan daha büyük boyutta. Daha büyük ekran sayesinde DJI Osmo Action’ın kullanımı Hero 7 Black’e kıyasla daha basit.

Hero 7 Black’in lenslerini değiştirmek mümkün olsa da, Osmo Action’ın vidalı sistemi biraz daha kolay. İki kamera, iki mikrofon, çıkarılabilir pil ve neredeyse aynı ağırlıklar ile her iki kamera birbirine benziyor. Her iki kamerada da 12 megapiksel çözünürlük sunan 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensör yer alıyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydına destek veren kameralardan Osmo Action HDR videoya, Hero 7 Black ise HDR videoya destek vermiyor. Su altında da rahatlıkla kullanılabilen kameralarda sesle kontrol özelliği de mevcut. Saniyede 240 kare Full HD video kaydedebilen kameralardan Osmo Action’da canlı yayın desteği bulunmazken Hero 7 Black’te canlı yayın desteği var. Elektronik görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde her iki kameranın da videolarda oluşabilecek sarsıntıyı en aza indirdiğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI mı yoksa GoPro’mu daha başarılı

DJI Osmo Action hakkındaki detaylara buraya, Hero 7 Black hakkındaki tüm detaylara ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kameraları birbirinden ayıran farklara ise haberin devamından görebilirsiniz. Türkiye satış fiyatı belli olan Osmo Action‘ın Türkiye’ye gelmesini merakla bekliyoruz.

İlgili video

DJI Osmo Action’ın tanıtım videosu

DJI Osmo ActionGoPro Hero 7 Black
Sensör1/2.3 inç CMOS 12-megapiksel1/2.3 inç CMOS 12-megapiksel
Maksimum video çözünürlüğü4K/60fps4K/60fps
Maksimum video bit hızı100Mbps78Mbps
HDR videoVarYok
Video sabitlemeElektronik (RockSteady)Elektronik(HyperSmooth)
Fotoğraf çözünürlük12 megapiksel12 megapiksel
Ağır çekim modu8x (1080p/240fps)8x (1080p/240fps)
Suya dayanıklılık11 metre10 metre
Sesle kontrolVarVar
Çıkarılabilir pilVarVar
Canlı yayın destğiYokVar