reklamı kapat

POPÜLER

GoPro

GoPro Hero8 ve DJI Osmo Action karşı karşıya [Video]

GoPro’nun yeni aksiyon kamerası GoPro Hero8 ile DJI Osmo Action karşı karşıya geldi. Ekstrem sporlarla ilgilenenlere yönelik geliştirilen aksiyon kameraları Sean Ozz isimli bir YouTube kanalı üzerinden mercek altına alındı.

Sean Ozz snowboard yaparken her iki kameranın da performansını değerlendirdi. Paylaşılan karşılaştırma videosuna bakıldığında GoPro Hero8‘in Osmo Action’a kıyasla daha geniş bir açı sunduğu görülüyor. Özellikle bir kadraja daha fazla kişi veya nesne sığdırmak isteyenler için Hero8 daha makul görünüyor.  Saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen kameraların maksimum video bit hızı ise 100Mbps. Mikrofon performansları karşılaştırıldığında GoPro Hero8’in Osmo Action’dan daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Osmo Action’in GoPro Hero 8’e kıyasla en dikkat çekici özelliklerinden biri, kameranın dışındaki ön tarafa bakan ekranı. Bu iki kamerayı gerçekten birbirinden ayıran en önemli özelliğin ekran olduğunu belirtebiliriz. Öne bakan ekran, kullanıcıların çekim yaparken karede olduklarından emin olmalarını  sağlıyor. GoPro Hero8’de kullanılan HyperSmooth 2.0 ile DJI Osmo Action’da yer alan RockSteady sabitleme sistemi teknolojilerinin gerçekten de başarılı şekilde çalıştığı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero8 ve DJI Osmo Action Türkiye satış fiyatları

Osmo Action’ın Türkiye’deki satış fiyatı 2.250 TL, GoPro Hero8’in satış fiyatı ise 3.279 TL. Karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz. GoPro Hero8 ile ilgili tüm detaylara buraya, Osmo Action ile ilgili tüm detaylara ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video