reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero8 aksiyon kamerası
GoPro Hero8 aksiyon kamerası
GoPro Hero8 aksiyon kamerası
GoPro Hero8 aksiyon kamerası
GoPro Hero8 aksiyon kamerası

Karşınızda GoPro Hero8 ve ilginç aksesuarları

İlk bilgileri geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan GoPro Hero8, bir kez daha beraberinde tanıtılacak aksesuarları ile karşımıza çıktı.

Artık hemen hemen hiç gündeme gelmeyen GoPro, biliyorsunuz şu an Hero8 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk bilgileri kısa süre önce ortaya çıkan aksiyon kamerası, resmi olarak eylül ayında lanse ediliyor. Gücünü yeni GP2 işlemciden alacak denilen gelen kamera, Hero7 ile benzer bir tasarım taşıyor. Rolan Quandt’ın yaptığı yeni sızıntıda modelin kendisi yanında beraberinde tanıtılacak aksesuarları da görünüyor. Burada ilk olarak “media module” olarak geçen aksesuar seti öne çıkıyor. Burada “harici mikrofon, LCD ekran ve LED ışık” bir araya geliyor. Bunları tutan bir haznesi bulunan “media module” paketi, aksiyon anları dışındaki çekimlere odaklanıyor. Daha önce görmediğimiz bir diğer aksesuar ise “Floaty” olarak geçiyor. Hero8’in gövdesini saran bu kılıf aksesuarı, temel olarak kameranın suda batmasını önlüyor. Turuncu rengiyle suda, özellikle de denizde bulmanın kolay olacağı ürün, kamerayı suda dengede tutabiliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero8 aksiyon kamerası hakkında başka neler biliyoruz?

Henüz netleşmemiş olsa da merkezinde 12 megapiksel bir sensörün bulunacağı söylenen “Black” versiyonlu GoPro Hero8, bu sensör ve işlemciyle 4K çözünürlükte tam 120 fps video çekebilecek deniyor. Çözünürlük Full HD’ye çekildiği zaman 480 fps’ye çıkabileceği söylenen kamera, bünyesinde geliştirilmiş bir lens taşıyacak ve Hero 7’ye nazaran çok daha iyi görüntü kalitesi sunacak. Modelde HyperSmooth 2.0 teknolojisi de olacak. Bu sayede yazılımsal crop ile çok stabil görüntüler elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni kamera gimbal’ı