reklamı kapat

POPÜLER

Leonardo DiCaprio

Joker yönetmeninden Leonardo DiCaprio yalanlaması

Son zamanlarda elde ettiği başarıyla adından sık sık söz ettiren Joker filminin yönetmeni internet dünyasında dolanan Leonardo DiCaprio söylentilerini yalanladı.

DC çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan Joker son zamanların en çok konuşulan filmlerinden biri oldu. Bunun en büyük nedeni filmin Venedik Film Festivali‘ndeki en prestijli ödüle layık görülmesiydi. Bu önemli başarının ardından film elbette Oscar söylentileriyle gündemi meşgul ediyor. Henüz Joker’i seyretme fırsatı bulamayanlar da 1970 ve 1980’lerin havasına sahip olan filmde Arthur Fleck‘in hikayesini seyredebilmek için sabırsızlanıyor.

Leonardo DiCaprio söylentileri doğru değil

Daha önce yapılan açıklamalar sebebiyle Joker filminin Martin Scorsese filmlerinden esinlendiği zaten biliniyor. Bu sebeple Scorsese’ni birlikte çalışmayı sevdiği Leonardo DiCaprio’nun Joker’in başrolü olarak düşünüldüğü iddia ediliyordu. İnternet dünyasında pek çok kişinin konuştuğu bu iddia birinci ağızdan, direkt filmin yönetmeni olan Todd Phillips tarafından yalanlandı. New York Times ‘ın kendisiyle gerçekleştirdiği röportaj vesilesiyle konuşan Todd Phillips Leonardo DiCaprio konuyla ilgili şu sözleri sarf etti: “Biz bu filmi Joaquin Phoenix’in oynaması için yazdık”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Todd Phillips’in bu açıklaması kafalardaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak kadar net. Buradan anlıyoruz ki Joker rolü için Joaquin Phoenix dışında hiç kimse düşünülmüyordu. Yapılan gösterimlerin ardından oyuncunun büyük övgüler olduğunu düşününce, çizgi roman uyarlaması sevenler olarak Joker’i seyretmek için sabırsızlanıyoruz.

İlginizi çekebilir

Joker’in fragmanı