reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1
Aston Martin DBR 1

İkonik Aston Martin DBR1’den ilham alan speedster

Daha önceden gerçekleşen açık artırmada Aston Martin DBR1 modeli tam 22,5 milyon dolara satılmış ve en pahalı İngiliz otomobili olmuştu.

Yüksek satış fiyatı ve tasarımıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran otomobilin yeni bir versiyonunun yolda olduğu ortaya çıktı. Kaynakların aktardıkları bilgilere göre Aston Martin, DBR1’den ilham alan bir Speedster üzerinde çalışıyor. Kaynaklar, modelin sınırlı sayıda olabileceğini ifade ediyor. 1950’lerin ikonik DBR1’inden esinlenen, yüksek fiyatlı, iki kişilik bir Speedster modeli hakkındaki detaylar ise ne yazık ki açığa çıkmış değil. Dünya genelinde sadece 88 adet üretileceği belirtilen otomobilde 5,2 litre hacimli ve çift turbolu V12 motorun yer alması bekleniyor. Özel üretim Aston Martin DBR1’in 715 beygir güç ve 898 Nm tork üreteceği ifade ediliyor. Kaynakların iddia ettiği gibi ön motor, arkadan çekiş, yani DBR1 ile aynı düzende olacak. Aston Martin’in, çok sayıda toplayıcı tarafından gösterilen yüksek ilgi nedeniyle DBR1’in manevi bir halefini serbest bırakmaya karar verdiği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin DBR1, Aston Martin tarihinde çok önemli bir yere sahip

Aston Martin DBR1, Aston Martin tarihinin en önemli otomobillerinden biri olma özelliğini taşıyor. Turkuaz renkteki gövdesiyle göz alıcı bir tasarım sunan otomobil, aynı zamanda 1956-1958 yılları arasında üretilen beş otomobilden ilki olma özelliği taşıyor. Dünyanın en ünlü spor otomobil dayanıklılık yarışlarından biri olan Le Mans yarışlarına özel olarak tasarlanan otomobilin şasisi Ted Cutting’in imzasını taşıyor.

İlginizi Çekebilir

BMW Concept 4