reklamı kapat

POPÜLER

Ön ızgarası Volkswagen Golf R modelinden daha pahalı

Aston Martin Vanquish Zagato Volante her açıdan nefes kesici bir otomobil. Sadece 99 adet üretilen modelin yurt dışı satış fiyatı 850 bin dolar. Haberimize konu olan ise bu enfes otomobil ön ızgarası!

Kaputunun altında, 592 beygir güç üreten 5,9 litrelik bir V12 motor bulunuyor; 0-100 km/s hızlanması ise 3,7 saniye! Elbette böylesi özel bir otomobilin aksesuarlarının da özel olması gerekiyor. Ekstra bir seçenek olarak satışa sunulan otomobilin ön ızgarasın yurt dışı satış fiyatı 39 bin dolar! Yine yurt dışı satış fiyatıyla karşılaştırıldığında bu rakam Volkswagen Golf R’ın kendisinden daha yüksek. Anlaşıldığı üzere Aston Martin Vanquish Zagato Volante sahibi olmanın bir bedeli var. Peki bu ızgarayı bu kadar özel kılan nedir? Stopların etrafındaki dekoratif ızgaralarla uyumlu alüminyum ön ızgaranın üretilmesi tam 3 bin saat sürüyor! Bu sürenin ne kadar fazla olduğunu anlamak için şu örneğe bakabiliriz; bu ızgara ile aynı sürede bir Aston Martin One-77 modeli üretilebiliyor. Üstelik bu ızgarananın aerodinamik fonksiyonlara önemli bir katkısı da bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört farklı versiyon

Aston Martin Vanquish Zagato’nun sabit tavanlı coupe, convertible, speedster ve shooting brake olmak üzere dört farklı versiyonu bulunuyor. 28 adetle sınırlandırılmış Speedster dışında tüm versiyonlardan 99 adet üretiliyor. Hemen üstte fotoğrafını gördüğünüz kişi 4 modeli de garajına eklemiş. Peki kıskandık mı? Kesinlikle evet!

İlginizi çekebilir

Aston Martin Valkyrie motor sesine kulak verin