reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala
Skoda Scala
Skoda Scala
Skoda Scala
Skoda Scala
Skoda Scala
Skoda Scala

Volkswagen Golf’ü hedef alan Skoda Scala için beklenen haber geldi

Volkswagen Golf‘e rakip olmak amacıyla geçtiğimiz aylarda lanse edilen Skoda Scala için beklenen haber geldi. Model çok yakında yollara çıkıyor.

Türkiye’de büyük bir takipçi kitlesine sahip otomobil firmalarından Skoda, yeni modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. İşte son dönemde tanıtılan bu modellerden Skoda Scala, yapılan resmi duyuruya göre Çek Cumhuriyeti’nde yer alan Mladá Boleslav fabrikasında seri üretime girdi. Volkswagen Group’un yeni MQB A0 platformu üzerine kurulan ve bunu kullanan ilk otomobil olan Skoda Scala, satışa ise yılın ikinci yarısından itibaren çıkıyor. Tasarımsal olarak oldukça şık görünen ve keskin hatlara sahip olan otomobil, üst seviye paketlerde dijital gösterge sistemi ve büyük dokunmatik ekranla geliyor. Özellikle mavi rengi çok dikkat çeken araç, şeritte tutma asistanı, otonom acil frenleme, ön bölge çarpışma asistanı, elektronik şasi denge kontrolü, adaptif hız sabitleyici ve park asistanı gibi donanımlar / özellikler taşıyor.

Skoda Scala hangi motor seçeneklerine sahip?

Giriş seviyesinde 1.0 litrelik 95 ve 115 beygirlik versiyonlarıyla tercih edilebilecek otomobilde, bir üst noktada yer alan 1,5 litrelik motoru 150 beygirle geliyor. Dizel motor tercih etmek isteyenleri ise 115 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1,6 litrelik TDI bekliyor. Ayrıca ilerleyen süreçte sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan 1.0 litrelik motor da kullanıcılara sunulacak. Araç 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir