reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala vRS
Skoda Scala vRS

Performans odaklı Skoda Scala vRS hakkında dikkat çeken ilk bilgiler

Volkswagen Golf‘e rakip olması amacıyla geçtiğimiz aylarda lanse edilen Skoda Scala, çok yakında yola çıkıyor. Ancak firma Skoda Scala vRS üzerinde de çalışıyor.

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından Skoda, 2022’ye kadar ürün gamını ciddi şekilde (30 yeni modelin adı geçiyor) büyütmek istiyor. Satış rakamlarını artıran, genel karını ise geliştirme çalışmaları nedeniyle düşüren firma, gelecekte Skoda Scala vRS modelini de karşımıza çıkaracak gibi görünüyor. Normal modeli Çek Cumhuriyeti’nde yer alan Mladá Boleslav fabrikasında seri üretime sokan firma, Kodiaq vRS ve Octavia vRS yanına sağlam bir “hot hatch” eklemek istiyor. Tasarımsal olarak yukarıdaki gibi görünmesi beklenen Skoda Scala vRS modelinin, hibrit yapıda olacağı gelen ilk bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz hibrit araçlar emisyon limitleri içerisinde kalarak yüksek performans sunabiliyor. Octavia vRS modelinden oldukça memnun kaldıklarını, Kodiaq vRS için de iyi geri dönüşler aldıklarını belirten firma, henüz araç hakkında teknik bilgi paylaşmıyor. Ancak kaynaklar aracın 1.5 litre dört silindir turbo benzinli motorla geleceğini ve elektrik desteğiyle 240 beygir güç üretebileceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Skoda Scala hangi motor seçeneklerine sahip?

Giriş seviyesinde 1.0 litrelik 95 ve 115 beygirlik versiyonlarıyla tercih edilebilecek otomobilde, bir üst noktada yer alan 1,5 litrelik motoru 150 beygirle geliyor. Dizel motor tercih etmek isteyenleri ise 115 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1,6 litrelik TDI bekliyor. Ayrıca ilerleyen süreçte sıkıştırılmış doğalgaz ile çalışan 1.0 litrelik motor da kullanıcılara sunulacak. Araç 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzımanla elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir