reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia yapay zeka

Nvidia’dan yapabildiklerine inanamayacağınız yapay zeka sistemi [Video]

Nvidia, sadece ekran kartı üreten bir firma değil. Bu konuda uzman olan isim, aynı zamanda yapay zeka konusunda da inanılmaz teknolojiler geliştiriyor.

Ekran kartı pazarını domine eden Nvidia, yapay zeka ve makine öğrenme altyapıları üzerinde en çok çalışan isimler arasında yer alıyor. Burada yapay zeka sistemlerine özel yüksek güçte bilgisayarlar / donanımlar / işlemciler  de geliştiren firma, yine çok şaşırtan bir sistem ile karşımızda bulunuyor. Videosunu direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, çizdiğiniz basit çizimleri bir sanat eseri haline getiriyor. Çok basit çizimleri bile harika manzaralara dönüştüren sistem, gerçekten birden fazla kez “yok artık” dedirten bir altyapı üzerine kuruluyor. Sisteme sadece çizeceğiniz objenin ne olduğunu söylememiz (Bulut, dağ, su vb) ve temel şekli çizmeniz yeterli oluyor. Geri kalan işi kendisi üstlenen sistem, harika sonuçlar sunuyor. Gerçek zamanlı olarak çalışan sistemi, oldukça da hızlı görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia, yapay zeka konusunda en dolu firmalardan

Bu sistemi binlerce farklı fotoğraf ile eğiten ve eğitmeye devam eden teknoloji devi, adeta fotoğraf kalitesinde manzara fotoğrafları oluşturmanıza aracılık ediyor. İsterseniz çizdiğiniz manzarayı karlı hale dahi getirebilen sistem, gelecek için heyecanlandıran çalışmalar arasında yer alıyor. Tahmin etme konusunda sınırları aşar hale gelen yapay zeka sistemleri, gün geçtikçe korkutucu derecede iyi hale geliyor.