reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia Yapay zeka FastPhotoStyle

Nvidia’dan adeta büyülü çalışan yeni fotoğraf algoritması

Ekran kartı pazarının bir numaralı ismi Nvidia, biliyorsunuz bu alanın dışında da büyük çalışmalar yapıyor. Başta otonom otomobiller olmak üzere birçok teknoloji geliştiren firma, bu sefer hazırladığı yapay zeka sistemiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Şirketin FastPhotoStyle ismiyle geliştirdiği yeni yapay zeka algoritması, fotoğraf düzenleme sürecini değiştirecek türden. Peki bu algoritma tam olarak ne yapıyor? Nvidia’dan yapılan açıklamaya göre FastPhotoStyle bir fotoğraftaki tarzı başka bir fotoğrafa aktarabiliyor. Fotoğrafı analiz ederek renk tonu ve ışık bilgilerini analiz eden algoritma, bunu gerçekten çok ama çok iyi bir şekilde diğer fotoğrafa aktarabiliyor. İşi bir adım ileriye taşıyarak fotoğraftaki iklimi dahi değiştirebilen sistem, gündüz çekilmiş bir fotoğrafı gece haline getirecek kadar iyi çalışıyor. Benzer sistemlerden farklı olarak yüzde 60 daha hızlı çalışan ve hemen hemen hatasız görev yapan algoritma, yeni fotoğraflar ile beslenerek daha gelişmiş hale getirilebiliyor. Bu da onu gelecek için çok güçlü bir seçenek yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia Yapay zeka FastPhotoStyle

Nvidia ile fotoğraf düzenlemede yeni dönem

Fotoğraf tarafında elbette sadece Nvidia çalışmıyor. Özellikle Adobe yapay zeka ile fotoğraf düzenleme konusunda büyük çalışmalar yapıyor. Alanı video tarafına da aktaran Adobe, alanın öncüsü olacak gibi duruyor.

İlgili Video

Yapay zekalı basketbolcu robot