reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Platformu alay konusu yapan WhatsApp özelliği

Popüler çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dikkat çekici bir özelliğine vurgu yaptığını düşünürken rakip tarafından alaya alındı.

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında zirveyi kolay kolay bırakmaya niyeti olmayan WhatsApp, sevilen özelliklerinden birini kullanıcılarla paylaştı. Ancak platformun aldığı geri dönüş pek de “sevimli” olmadı. Twitter üzerinden #WhatsAppTricks (#WhatsAppİpuçları) hashtagiyle paylaşılan bilgide platform e-posta servislerinin yetersiz dosya eki kapasitesine gönderme yapıyor. “Bir e-posta göndermek istiyorsunuz ancak göndereceğiniz dosya çok mu büyük? E-posta yerine WhatsApp’ı kullanmayı deneyin; orada 100 MB’a kadar dosya gönderebilirsiniz.diyen platform adımları da açıklayan kısa bir video paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp özelliğinin yetersizliğine Telegram’la vurgu

Bu açıklamanın altı ise elbette hızla bir diğer mesajlaşma servisi Telegram’ın kullanıcılarıyla doluyor. Hatta Telegram doğrudan bir tweet atarak WhatsApp’ın özelliğiyle alay ediyor: “Diğer mesajlaşma servisleriyle gönderilemeyecek boyutlarda dosyaya sahip bir mesaj mı göndermek istiyorsunuz? Telegram’ı deneyin. Onunla 1,5 GB’a kadar olan dosyaları gönderebilirsiniz.


WhatsApp tarafından “büyük nimet” olarak sunulan 100 MB‘lık dosya gönderimi özelliği kullanıcılar tarafından “şaka” gibi algılanmış durumda. Özellikle Telegram’ın 1,5 GB‘lık kapasite sunduğu düşünülünce, platform için özellik çok da ayrıcalıklı görünmüyor.

Platformda dosya göndermek ise hayli basit. Tek yapmanız gereken dosya göndermek istediğiniz kişi ile bir konuşma başlattıktan sonra iOS’te sol Android’de sağda kalan “ekleme” sembolüne dokunmak. Daha sonra istediğiniz dosya, fotoğraf veya videoyu seçerek basit bir şekilde gönderebilirsiniz. Haberin devamındaki videoda gönderimin adımlarını takip edebilirsiniz.

İlgili video

WhatsApp’tan dosya gönderimi